Problemy ze słuchem w sezonie letnim

Letnie problemy ze słuchem

Problemy ze słuchem w sezonie letnim

Przychodzi sezon wiosenno-letni i nagle odczuwamy dyskomfort lub pogorszenie słuchu? Nie oznacza to jednak faktu, że tracimy słuch. Problemy ze słuchem mogą być spowodowane czymś, czego kompletnie się nie spodziewamy. Zapraszamy do przeczytania naszego postu i zagłębienia się w temat.

Letnie alergie uszne

Wiadomym jest, że w sezonie letnim pyli ogrom roślinności. Pylenie może przedłużyć się zarówno o wiosnę, jak i jesień. Czy alergie na pyłki mogą odbić się na narządach słuchu? Owszem. Zarówno uszy, nos, jak i gardło połączone są ze sobą i alergia działać może na każdy z tych narządów. Objawami alergii na narządach słuchu jest ból, a nawet problemy ze słuchem.

Aparaty słuchowe

Zimowe problemy ze słuchem

Zima niestety również może przyczynić się do problemów słuchowych. Uszy są bardzo czułe i podatne na wszelkie infekcje i alergie. Warto stosować ochronę w postaci czapki lub nauszników, by nie przeziębić uszu i nie doprowadzić do stanu zapalnego. Co więcej, okres zimowy czy jesienny wcale nie jest bezpieczniejszy pod kątem alergii. Zmieniający się klimat powoduje wydłużenie okresu pylenia różnych roślin, jak również grabienie liści powodować może alergie. Wychodzi więc na to, że żadna pora roku może nieść za sobą ryzyko pogorszonego słuchu. Oczywiście wiosenno-letni okres jest najniebezpieczniejszy pod kątem alergii, jednak nie tylko one mogą wpływać na gorszy słuch i dyskomfort w okolicach uszu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *