Aparat słuchowy dla seniora


Aparat słuchowy dla seniora

W wieku podeszłym różne narządy tracą swoje możliwości do działania. Między innymi słuch. Dzięki ciągle rozwijającej się technologii można zaradzić temu schorzeniu. Aparat słuchowy dla seniora czy osób dorosłych, a nawet dzieci pozwali na normalne korzystanie z pełni życia oraz pozbycie się niekomfortowych sytuacji w życiu osób niedosłyszących.

Niedosłuch i noszące za sobą konsekwencję

W momencie, kiedy słuch zaczyna zawodzić, wkrada się poczucie niezrozumienia, osamotnienia oraz frustracji. Czasami dochodzi do zaprzestania spotykania się z bliskim i rozmów. Sprawdź jakie są objawy oraz przyczyny ubytku słuchu. Często osoby starsze niechętnie chcą skorzystać z pomocy specjalisty, wmawiając sobie oraz bliskim, że nic niepokojącego się nie dzieje. W takim przypadku warto skorzystać z dostępnych narzędzi online i przeprowadzić darmowy test słuchu w zaciszu domowym. Jeśli występuje problem, łatwiej będzie zachęcić seniora do udania się do laryngologa.

Aparat słuchowy dla seniora-jak wygląda zakup urządzenia

Po wizycie w gabinecie laryngologicznym i stwierdzonym niedosłuchu, następnym krokiem jest udanie się do protetyka. By aparat słuchowy spełniał swoje zadanie, był komfortowy w noszeniu, protetyk wykona odlew, z którego zostanie wykonana idealnie dopasowana wkładka do aparatu słuchowego. Po wyborze urządzenia, specjalista również skalibruje je, by odpowiednio oddawało dźwięki. Przy konfigurowaniu ustawień zostaną zadane pytania, tak by usprawnić urządzenie i było ono odpowiednie dopasowane do potrzeb seniora. Po wszystkich tych krokach specjalista przekaże instrukcje dotyczące urządzenia, jak o niego dbać i czego unikać. Informacje o pielęgnacji.

Aparat słuchowy cena

Ceny aparatów słuchowych nie są stałe. Cenę kształtują nie tylko modele, ale również funkcje w nim zawarte. Im więcej funkcji tym cena rośnie. Do ceny aparatu należy również doliczyć serwis, akumulatory, baterie i inne, wymagane w późniejszym czasie konserwacje, a dodatkowo można pokusić się o sekretne piloty, streamery bluetooth czy aplikacje dodatkowe na smartfony.

Aparat słuchowy dla seniora cena

Refundacja aparatów słuchowych

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, aparaty słuchowe również są refundowane przez NFZ. Po stwierdzonym niedosłuchu u specjalisty można ubiegać się o dofinansowanie. Dodatkowo posiadając orzeczenie o niepełnosprawności, możliwe jest otrzymanie wsparcia finansowanego na zakup urządzenia poprzez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON. Środki zostaną wypłacone przez lokalny oddział MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) lub CPR (Centrum Pomocy Rodzinie). Nasza placówka również pomaga w formalnościach przy składaniu takich wniosków. Skontaktuj się z nami.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *