Ból ucha – domowe sposoby na złagodzenie bólu

ból ucha domowe sposoby

Ból ucha

Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu doświadczył bólu ucha. Nie jest to nic przyjemnego więc bardzo często decydujemy się na zniwelowanie bólu przed wizytą u specjalisty. Ból ucha często wywołany jest przewianiem, zapchaniem uszu, infekcjami dróg oddechowych, przeziębieniem, woda w uchu. W tym wpisie dowiesz się jak domowymi sposobami rodzić sobie z bólem ucha.

Ból ucha – domowe sposoby na złagodzenie bólu

Najczęściej wybieranym sposobem na walkę z doskwierającym uchem są okłady. Na przemiennie ciepłe i zimne w odstępach co 15 minut. W tym przypadku warto pamiętać o osłonięciu okładu materiałem, by nie narażać skóry na poparzenia czy odmrożenia. Okłady należy przykładać pod uchem, wtedy jest on najbardziej skuteczny.

Kolejnym sposobem jest nadtlenek wodoru. Rozcieńczony z wodą i zaaplikowany do ucha działa cuda. Po kilku minutach należy wypłukać ucho czystą wodą.

W przypadku bólu spowodowanego zmianą ciśnienia, np. na pokładzie samolotu, warto zabrać ze sobą gumy do żucia. Ssanie cukierków, połykanie śliny czy właśnie żucie gumy pomaga zniwelować ból.

Z naturalnych środków stosowanych w przypadku bólu ucha zaleca się stosowanie ziół na bazie lawendy, goździków. Naparem zakrapiamy uszy.

ból ucha

Problemy uszne – podsumowanie

Z problemem usznym możemy mieć do czynienia częściej lub rzadziej. Niezależnie od okoliczności, jeśli ból nie ustaję to należy zgłosić się do lekarza w celu weryfikacji problemu. Domowe sposoby mogą posłużyć jako pomoc w nagłych przypadkach, kiedy termin do specjalisty jest długi.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *