Aparat słuchowy – wizyta u fryzjera

wizyta u fryzjera

Aparat słuchowy – wizyta u fryzjera

Aparat słuchowy powinien ułatwiać nam życie, a nie komplikować i tak zazwyczaj jest. Są jednak pewne sytuacje, w których aparat staję się uciążliwy i nie za bardzo wiemy, jak powinniśmy się z nim obchodzić. W dzisiejszym poście przedstawimy schemat działania podczas wizyty u fryzjera. Jak się zachować w salonie, kiedy nosimy aparat. 

Aparat słuchowy – wstępne ustalenia

Na samym początku usługi warto poinformować fryzjera o posiadaniu aparatu. W takim przypadku na wstępie omawiany jest przebieg wizyty, oczekiwania klienta, ewentualne pytania dotyczące zabiegu itp. Wszystko to, o co fryzjer mógłby zapytać w trakcie trwania usługi powinien powiedzieć podczas rozmowy wstępnej. Bardzo często osoby noszące aparat decydują się na fryzurę pozwalającą zakryć urządzenie.

Przebieg wizyty – co zrobić z aparatem słuchowym

Przechodząc do kolejnego etapu, czyli wykonania usługi aparat powinien zostać schowany. Ewentualne zalania, przegrzanie od nadmuchu suszarki czy zabrudzenie farbą może spowodować zniszczenie, którego nie uda się odratować. Dla bezpieczeństwa warto schować urządzenie do torebki i sięgnąć po nie dopiero przy zakończonym zabiegu.

Założenie aparatu słuchowego podczas wykonywania usługi

Lepiej nie ryzykować i urządzenia nie używać podczas trwania zabiegu. Zamiast próby komunikowania się za pomocą słów, można spróbować gestykulować lub napisać na kartce, bądź w telefonie. Aparaty są dosyć kosztownymi urządzeniami i lepiej o nie dbać. Ewentualne pytania z czasu trwania zabiegu można zapisać lub zapamiętać i zadać je po wykonanej fryzurze.

Na zakończenie daj znać koniecznie w komentarzu co myślisz o całej serii postów dotyczących radzenia sobie z aparatem słuchowym w codziennych sytuacjach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *