Utrata słuchu-przyczyny

Utrata słuchu

Utrata słuchu-przyczyny i objawy

Z biegiem lat nasz narząd słuchu może się pogarszać. Najczęściej w okolicach sześćdziesiątego roku życia trafiają do nas Pacjenci z ubytkiem słuchu, który powoduje dyskomfort, frustrację i utrudnia codzienne czynności. Jak rozpoznać, że mamy problemy słuchowe, narząd słuchu jest w coraz gorszej kondycji i wymagana jest pomoc specjalisty? Ważne, by nie lekceważyć wczesnych objawów utraty słuchu. Ubytek słuchu, zazwyczaj spowodowany jest starzeniem się komórek w uchu wewnętrznym, nerwów słuchowych oraz ośrodka słyszenia. Uwarunkowania genetyczne również mogą przyczynić się do utraty słuchu. W dalszej części przedstawimy również czynniki zewnętrzne mające wpływ na słuch oraz jakie są pierwsze objawy problemów słuchowych.

Utrata słuchu, a czynniki zewnętrzne

Na utratę słuchu wpływać mogą również zewnętrzne czynniki. Do nich zaliczymy brak odpowiedniej higieny, w rezultacie zalegającą woskowinę uszną, leki ototoksyczne, nadmierny hałas, urazy głowy, nadwagę, nikotynę. Przez lata badań oraz prowadzonych statystyk ubytek słuchu zaliczany bywa jako choroba cywilizacyjna.

Utrata słuchu senior

Objawy utraty słuchu

Zwykle ubytek słuchu następuje stopniowo. Z dnia na dzień nie obudzimy się głusi. Początkowo problemy ze słuchem Pacjenci dostrzegają poprzez niedosłyszenie wysokich dźwięków. Czasami również pojawia się problem z rozpoznaniem mowy w większej grupie osób. Występować mogą również tak zwane szumy uszne czy wrażliwość na hałasy określana jako bolesna. Jeśli zastanawiasz się czy problem utraty słuchu zaczyna Cię dotykać, zachęcamy do wykonania badania słuchu online lub umówieniem się na badanie słuchu w naszym gabinecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *