czyszczenie uszu

Czyszczenie uszu

Kiedy myślimy „czyszczenie uszu„, na myśl przychodzą nam klasyczne i dobrze znane patyczki kosmetyczne. Czy to dobry sposób na higienę uszu? Tak, ale tylko do zewnętrznej ich części. Już na samym opakowaniu patyczków kosmetycznych napisane jest, że wyłącznie do stosowania zewnętrznego, nie należy wkładać do nosa i uszu. Jak zatem wyczyścić ucho w środku? Zapraszamy do artykułu.

Czyszczenie uszu z zewnątrz

Zewnętrzną część ucha najlepiej zwilżyć podczas kąpieli, delikatnie ją wyczyścić przy pomocy ściereczki lub patyczków kosmetycznych.

Czyszczenie uszu w środku

Do kanału słuchowego nie należy wkładać żadnych narzędzi, w tym również patyczków. Z ich pomocą można nabawić się przebicia błony bębenkowej. Ponadto, jeśli do uszkodzenia nie dojdzie, to patyczkiem jedynie dopychamy woskowinę i zapychamy kanał słuchowy. Na rynku dostępnych jest ogrom preparatów w formie sprayów do czyszczenia kanału słuchowego. Najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem będzie ten, z krótkim składem, np. oliwa z oliwek. Stosując spray raz w tygodniu, zadbamy o kanał słuchowy, odpowiednie rozpuszczenie i usunięcie woskowiny.

Higiena ucha

Czy ważna jest higiena ucha

Oczywiście, że tak. Higiena uszu powinna być wpisana w codzienność każdego człowieka, niezależnie od wieku. Nieprawidłowe czyszczenie ucha powoduje zatykanie się kanału słuchowego, a co za tym idzie nawet stany zapalne. W celu uniknięcia dyskomfortu i problemu zdrowotnego zalecana jest odpowiednia pielęgnacja.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *